MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zakres usług


HIFU INNOGY 3D (HIGH INTENSE FOCUSED ULTRASOUND) – lifting bez skalpela.

To skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Istotą działania jest skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze.
Obecnie jest to jedno z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań w zakresie medycyny estetycznej opóźniające procesy starzenie. Działa na skórę (poprawa napięcia), tkankę podskórną (poprawa gęstości) i na tkankę tłuszczową (bezpieczne rozpuszczenie). Rezultaty porównywane są do liftingu chirurgicznego, są bardziej komfortowe i nie wymagają rekonwalescencji.


Wskazania:
opadanie brwi,
zmarszczki czoła, wokół oczu, ust,
opadanie policzków(chomiczki),
opadanie kącików ust,
zwiotczały, podwójny podbródek,
zanik linii żuchwy,
Spektrum zabiegów na ciało:
utrata napięcia i jędrności,
zwiotczała skóra na brzuchu,
nadmiar tkanki tłuszczowej,
lokalne otłuszczenia,
konturowanie sylwetki-dekolt, ramiona, plecy, uda, łydki
W przypadku obecności wypełniacza lub toksyny botulinowej w obszarze zabiegowym, należy odczekać 3 miesiące, aby zastosować HIFU (nici PDO 6 miesięcy).
Efekty są widoczne stopniowo, proces odnowy włókien kolagenowych jest maksymalny po 3 miesiącach od zabiegu i utrzymuje się do 1,5 do 2 lat.
Jeden zabieg jest wystarczający do uzyskania zadowalającego efektu. W przypadku okolic z mocno widocznymi oznakami starzenia można wykonać 2-3 serie co 3 miesiące.
Po zabiegu może pojawić się rumień, zaczerwienienie, obrzęk, nadwrażliwość na dotyk, zasinienie. Obszar podany zabiegowi należy nawilżać, stosować ochronę przeciwsłoneczną, unikać wysiłku fizycznego przez 48h.
Szczegółowe zalecenia uzyskuje pacjent podczas kwalifikacji do zabiegu

Mezoterapia igłowa

Polega na wprowadzeniu preparatu śródskórnie lub podskórnie. W zależności od zastosowanej substancji powoduje regenerację skóry, nawilżenie, redukcję przebarwień. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz stymuluje procesy naprawcze. W gabinecie stosujemy koktajle na bazie kwasu hialuronowego nieusieciowanego z dodatkiem witamin, aminokwasów, antyoksydantów, minerałów (Filorga NCTF 135 HA, skinbooster Restylane i inne).
Wskazania:
profilaktyczne, opóźnienie procesów starzenia
skóra sucha, pozbawiona blasku,
powierzchowne zmarszczki,
ścieńczenie skóry pod oczami,

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Tzw. „wampirzy lifting”, polega na ostrzyknięciu danego obszaru skóry osoczem uzyskanym z krwi pacjenta. Zabieg ten pobudza intensywnie procesy naprawcze skóry. Stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu. Ponieważ osocze jest materiałem autologicznym, czyli „własnym”, istnieje mało przeciwwskazań do stosowania tego zabiegu. Pacjent jest zawsze znieczulany kremem. Efekt widoczny jest po 2-3 tygodniach. Zaleca się 2-3 sesje w odstępach 4-6tygodniowych dla uzyskania pełnego efektu, następnie 1-2 razy do roku. Po gęstych mikronakłuciach mogą wystąpić zaczerwienienie, podrażnienie, siniaki.


Wskazania:
wiotka, matowa skóra twarzy szyi i dekoltu;
skóra sucha po nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV;
cera zmęczona;
powierzchowne drobne zmarszczki;
przebarwienia;
łysienie androgenowe.

Mezoterapia fibryną bogatopłytkową (I-PRF, F-PRF)

Fibryna bogatopłytkowa jest pozyskiwana z krwi. I-PRF jest intensywnym stymulatorem tkankowym, podawanym punktowo w najbardziej wymagające miejsca. Ma silne działanie regeneracyjne oraz stymulujące procesy naprawcze skóry. Jest dedykowana na obszary wymagające intensywnej pielęgnacji. Są to okolice oczu (dolina łez) oraz szyi. Również jest zalecana w przypadku łysienia typu androgenowego.
Fibryna F-PRF jest zalecana pacjentom 45+.Duża ilość włóknika umożliwia przeprowadzenie zabiegu na większym obszarze skóry. Oprócz rewitalizacji, następuje jej zagęszczenie i odbudowa struktury. Cytokiny, komórki macierzyste oraz leukocyty indukują proces regeneracji. Dochodzi do remodelingu struktur twarzy i ujędrnienia. Połączenie obu fibryn podczas jednej sesji stanowi biostymulację autologiczną.

Wskazania:
łysienie androgenowe,
dolina łez,
ścieńczenie powieki dolnej,
wiotkość skóry twarzy i szyi,
utrata objętości policzków,
drobne zmarszczki,

Protokół zabiegowy obejmuje 3 sesje w odstępie miesiąca.Zabieg przypominający 1 raz w roku.
Zabieg można łączyć z osoczem bogatopłytkowym.

Stymulatory tkankowe (Pluryal, Nucleofill i inne)

To nowoczesne preparaty opracowane na bazie naturalnych składników do głębokiej odnowy skóry o zróżnicowanym składzie, które stymulują organizm do procesów naprawczych. Dają naturalny efekt odmłodzenia, bez zmiany rysów twarzy. Nie osiągniemy efektów wolumetrycznych, ale możemy odbudować utraconą jędrność i sprężystość. Rodzaj preparatu jest dobierany indywidualnie do problemu skóry. Do stymulacji wykorzystuje się kwas hialuronowy, hydroksyapatyt, polinukleotydy czy bursztynian sodu. Obszar poddany zabiegowy jest ostrzykiwany metodą mezoterapii cienkoigłowej lub przy użyciu kaniuli.


Wskazania:
suchość, swędzenie skóry
drobne zmarszczki
blizny
wiotkość skóry
utrata blasku skóry
Protokół zabiegowy to 2-3 zabiegi w odstępie miesiąca. Zabieg przypominający 1 raz w roku.
Stymulatory tkankowe autologiczne:
To świetna opcja dla alergików i zwolenników wykorzystywania ,,własnych zasobów” do opóźniania procesów starzenia. Biostymulacja preparatami autologicznymi, czyli pochodzącymi z krwi pacjenta, jest obarczona niskim ryzykiem alergii, gwarantuje bezpieczeństwo i biokompatybilność. Obecnie jest to bardzo rozwojowa dziedzina w medycynie estetycznej, oferująca coraz to nowe rozwiązania, których celem jest głęboka stymulacja i regeneracja skóry, a także wypełnianie zmarszczek i remodeling twarzy.
Wykorzystuje się różne frakcje osocza i fibryny w zależności od potrzeb pacjenta. Efekty są widoczne i naturalne.
Wskazania jak do fibryny bogatopłytkowej.
Protokół zabiegowy to najczęściej 3 zabiegi w odstępie miesiąca. Zabieg pzrypominający 1 raz w roku.

Toksyna botulinowa – usuwanie zmarszczek mimicznych – toksyną botulinową (Botox, Alluzience)

Toksyna botulinowa Typu A, to naturalne oczyszczone białko, które powoduje zablokowanie połączenia nerwowo – mięśniowego i rozluźnienie mięśni. Stosowane jest do usuwania zmarszczek mimicznych twarzy. Toksynę podaje się w ściśle określone miejsca, ustalane na wizycie oraz dostosowuje się adekwatną dawkę, nie przekraczając zalecanej maksymalnej dawki na punkt. Zaczyna działać po 3 dniach do 2 tygodni. Po tym czasie zaleca się wizytę kontrolną. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 -7miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji. W trakcie zabiegu, który jest krótki, pacjent może czuć ukłucie, pieczenie i rozpieranie w miejscu podania. Po zabiegu należy unikać pochylania głowy, nie powinno się latać samolotem przez 48 godzin, korzystać z sauny do tygodnia po zabiegu.


Wskazania:
zmarszczki poziome czoła;
bruzda pionowa między brwiami, tzw. lwia;
zmarszczki wokół oczu ,,kurze łapki”;
opadające powieki górne;
zmarszczki nad górną wargą, tzw. palacza;
opadający kącik ust,
broda marmurkowa,
przerost mięśni żwaczy,
wrodzona nadpotliwość dłoni, pach,

Wypełniacze (kwas hialuronowy HA)

Kwas hialuronowy to związek chemiczny naturalnie występujący w ludzkim organizmie. Ma zdolność do wiązania cząstek wody, czyli nawilża skórę oraz odpowiada za elastyczność tej tkanki. W medycynie estetycznej stosuje się w postaci usieciowanej jako wypełniacz zmarszczek i do modelowania owalu twarzy. Gęstość i ilość preparatu dobiera się w zależności od potrzeb, jakości skóry, wieku pacjenta i płci. Podaje się w określonych miejscach twarzy. Aby zwiększyć komfort, można znieczulić powierzchownie kremem lub nasiękowo z użyciem znieczulenia stomatologicznego. Po zabiegu występuje zaczerwienienie, może pojawić się obrzęk lub krwiak w miejscu nakłucia. Nie wolno korzystać z sauny i solarium przez 7 dni, należy pić dużo wody (1,5 – 3 litrów) przez 2 dni.


Wskazania:
zmarszczki wokół oczu;
dolina łez, cienie pod oczami;
bruzdy nosowo wargowe;
konturowanie, powiększanie, nawilżanie ust;
bruzdy „marionetki”;
wolumetria, modelowanie twarzy (skroń, żuchwa, broda, łuki jarzmowe);
podnoszenie kącików ust.


Nici liftingujące PDO

Są to nici haczykowate PDO, które zakładamy przy użyciu igły lub kaniuli. Są one rozpuszczalne (do 6 miesięcy). Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6-ciu do 12-tu miesięcy. Zabieg polega na wprowadzeniu nici w dokładnie zaplanowane miejsca. By uzyskać satysfakcjonujący efekt, należy użyć co najmniej po 2 nici na stronę twarzy. Jest to zabieg bezbolesny, ale ze względu na znieczulenie miejsca wprowadzenia igły lub kaniuli oraz ich przebiegu, po zakończeniu może pojawić się krwiak w miejscu ukłucia. Zaleca się spanie na wznak, unikanie intensywnego wysiłku do 2 dni po zabiegu.


Wskazania:
lifting natychmiastowy twarzy,
modelowanie owalu twarzy,
likwidacja bruzdy nosowo wargowej